تشریح جزئیات طرح کارت خرید سپه و نحوه بهره مندی مشتریان از این کارت

credit-card-sepah330530
بانک سپه در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۵ با شعار «اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل» و به منظور حمایت عملی از تولید ملی و اجرای سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، بخشی از اعتبارات خود را در قالب اجرای این طرح به حمایت از تولید کالای اساسی با کیفیت تولید داخل اختصاص می دهد.
تمامی مراحل این طرح بصورت کاملاً یکپارچه در سامانه جامع اعتباری آوا انجام می پذیرد.بانک سپه با محصول کارت خرید سپه و اختصاص اعتبار ۱۰ میلیون تومان به مشتریان خود و صدور کارت برای آنها، موجبات افزایش فروش محصولات تولید داخل را فراهم می کند.جامعه هدف در این طرح کلیه مشتریان با درآمد متوسط این بانک به عنوان دارندگان کارتهای خرید و نیز فروشندگان و عرضه کنندگان کالاهای با کیفیت تولید داخل در کشور هستند.
از جمله ویژگی های این طرح،مکانیزه بودن کامل این محصول و صدور کارت در کمترین زمان ممکن و با معرفی تنها یک ضامن معتبر است، با اجرای این طرح از یک طرف قدرت خرید مردم افزایش می یابد و از طرف دیگر با توجه به طراحی صورت پذیرفته در دستگاه های کارتخوان بانک سپه، ترتیبی اتخاذ شده تا فروش محصولات ساخت داخل به صورت واقعی از طریق فرآیندهای تعریف شده در پایانه های فروش بانک سپه انجام شود.
همچنین تمامی دارندگان این کارت می توانند کالاهای مورد نظر را با قیمت مورد توافق با فروشنده خریداری کنند.
فرایند صدور این کار را از طریق دو روش انفرادی و گروهی و با استفاده از سامانه جامع اعتباری آوا صورت می پذیرد. در روش گروهی سازمان ها و شرکت ها و بنگاه های اقتصادی نسبت به معرفی کارکنان خود به بانک اقدام نموده و بانک نسبت به صدور کارت های خرید سپه به صورت گروهی اقدام می نماید. در روش انفرادی، مشتری با مراجعه به شعب بانک و انعقاد قرارداد مرابحه، نسبت به تحویل کارت خرید سپه اقدام می کند.تمامی مراحل ثبت نام ، ایجاد و چاپ قرارداد و صدور کارت بصورت کاملاً مکانیزه در سامانه جامع اعتباری آوا انجام می شود.
با استفاده از کارت مذکور، مشتریان می توانند کالای مورد نظر خود را خریداری و وجه آن را در اقساط ۲۴ ماهه و با نرخ سود ۱۴ درصد با بانک تسویه کنند.
بانک سپه به عنوان اولین طراح کارت خرید کالاهای تولید داخل مطرح بوده و با ارائه مبانی که آن در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ارائه مشاوره های لازم به برخی از بانک های مشتاق اجرای این طرح، افتخار دارد گام اساسی در جهت اجرای عملی اقتصاد مقاومتی برداشته و همگام با سیاست های خروج از رکود دولت تدبیر و امید ، پیشرو در ارائه خدمت اعتباری کارت خرید سپه در نظام بانکی کشور باشد. طراحی این کارت به غیر از کمک به اقتصاد کشور به مسئله معاملات صوری که یکی از مهم ترین دغدغه های نظام بانکداری بدون ربا که همواره مورد انتقاد کارشناسان و عالمان حوزه بانکداری اسلامی بوده است ، پایان داده است. بانکداری کشور با انطباق اقتصاد واقعی با اقتصاد پولی در نظام بانکداری اسلامی، ضمن تحقق عملیات واقعی در اعتبارات، خلق پول بدون پشتوانه اقتصاد واقعی از بین رفته و نظام بانکی با صلابت بیشتری به سمت تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران پیش خواهد رفت.